
Négy ok a táborozásra 2020-ban
Évente minden gyermek hatalmas örömmel várja a tíz hetes nyári szünetet, amikor nincsen iskola, nyaralni megy a családdal, több időt tölthet a nagyszülőkkel és kedvenc barátaival. Mindemellett jut idő arra, hogy fakultatív programjainak köszönhetően fejlessze képességeit, új dolgokat próbáljon ki. Az idei évben is várják a fiatalok, hogy véget érjen a digitális tanulás, de egyúttal azt is, hogy közösségben legyenek, találkozzanak barátaikkal, és levezessék energiáikat.
Mik a táborozás előnyei?
1. Kapcsolatépítés

Minden táborban születnek új barátságok, ismeretségek. Az otthon, családtagokkal töltött idő után jól esik kortársaikkal az Őket érdeklő dolgokról csacsogni, korosztályos játékokat játszani. Eközben bővül a fiatalok látóköre, új dolgokat tanulnak egymástól, gyakorolják az alkalmazkodást.
Azok a fiatalok, akiknek nem okoz gondot beilleszkedni és kapcsolatot építeni, továbbtanulásuk és munkavállalásuk során is könnyebben veszik majd az élet ilyen típusú akadályait.
2. Képességfejlesztés
Az egyes táborok kiváló lehetőséget biztosítanak a gyermekek tudásának, ismereteinek, képességeinek szélesítésére. Minden család másképp élte meg az elmúlt hónapokat, a helyzet előnye, hogy több idő jutott szeretteinkre, az egymásra figyelésre. Ahogy a szülők visszatérnek a munkába, a gyerekeknek új ingerekre van szükségük, amit egy tábor tematikus programjaival biztosít.
Tematikus táborok kiválasztásakor a szülő kedvezhet a gyermek érdeklődésének vagy célzottan fejlesztheti azokat a területeket, amire a tanév során nem sikerült elég hangsúlyt fektetni. Jómagam hiszek a sorsban, lehet hogy valaki csupán “csapódik” egy turnushoz (mert pl. barátja is azt választotta) de egy olyan új területet ismer meg, ami pozitív változást hoz az életébe.
Sok esetben a sporttáborokban elégetett kalóriák már önmagukért beszélnek, miközben fejlődik a résztvevő egyensúly érzéke, testtudata, mozgáskoordinációja.
A fiatalkorban megszerzett tudás és szokások életmód alakító hatással bírnak. Meglehet, egy sporttábor jóga foglalkozása nem vesz rá egy kisfiút arra, hogy a közeljövőben újra gyakoroljon, de ha csak egy mozgásmintát megtanul, mint pl. a támaszgyakorlatok helyes kivitelezése, felnőttként is tudni fogja hogyan hajtsa végre.
3. Rendszeresség
Az egyes táborok meghatározott ideig tartanak, adott napirenddel. A fiatalok így összhangba kerülnek elfoglalt szüleikkel, estére elfáradnak s nem mosódnak össze a nappalok az éjszakákkal. Csökkenti az unalomból, energiatöbbletből fakadó konfliktusok számát.
A napi rutin kialakítása és megkövetelése hosszú távon kitartásra és következetességre tanítja a fiatalokat.
A nyár végi táborok kvázi felkészítenek a szeptemberi iskola kezdésre, hiszen adott időben csatlakozni kell a csoporthoz, így előszobája a szeptemberi napirendnek.
4. Biztonság
A szülő tudja hogy hol van, mit csinál, rendesen eszik gyermeke. Rendszeresen fertőtlenített környezetben és a friss levegőn tartózkodik, egy kis társasággal, melynek minden tagja felelősségteljesen nyilatkozott arról, hogy egészséges.
A nagyszülők feltöltődnek és nincsenek kitéve a programkényszer felesleges kockázatának.
E mellet természetesen szükséges van a szabadidőre, a technikai fejlődés vívmányait sem szabad megvonni az ifjúságtól, de 10 hét semmit tevés, videó játékozás már nem segíti a gyerekek testi – szellemi fejlődését.
A tematikus táborok tehát fejlesztik a gyerekek képességeit, segítik a szociális kapcsolatok kialakításának gyakorlásában, miközben nyugalmat biztosítanak a szülőknek. Kitartásra és rendszerességre ösztönöznek.
Minden család más és más, egyedi szokásokkal és lehetőségekkel, időbeosztással.
Ha szeretné, hogy gyermeke sportolással töltse a nyár egy-két hetét, esetleg Ő ugrálna szívesen kangoo cipőben várom szeretettel a 2020. év nyári turnusain:

